?

Log in

No account? Create an account
 
 
07 серпня 2006 @ 13:04
Їжаки, аскетизм і гроші.  
Їжаки, аскетизм і гроші.
(навіяно відомим твором Макса Вебера)


"Треба працювати, і не відволікатись на різні розваги" - постійно твердив їжак Овідій. Коли його син, Овідій ІІ, бігав грати у їжакобол, то він часто сварив його, нагадуючи, що він марнує час на таку дурницю. "Головне - це праця, цілеспрямована професійна праця, що супроводжується обмеженням усіляких недоцільних потреб. Найвищому божеству їжаків також любо, коли їжаки примножують своє багатство. Багатство треба примножувати, але не витрачати, бо тоді виникне спокуса не працювати".


Такі були принципи Овідія І, ними він і користувався у житті. Усе своє доросле існування він працював заготівельником слимаків. Протягом дня він ловив слимаків різних порід (переважно рідкісних), приносив додому. Там чекала його дружина, Марта. Разом вони вибирали найкращі різновиди равликів - частину смажили, частину варили, а найбільшу частину - маринували, закочували у банки і продавали іншим їжакам. Із залишків слимакових мушель Овідій виготовляв гребінці та прикраси. Делікатеси із слимаків користувались популярністю, і поступово Овідій накопичив чималу кількість коштів. Проте він якщо і витрачав їх, то дуже мало, і лише на господарські потреби. Вірний своїм принципам, Овідій продовжував їх накопичувати, і ні на день, до самої смерті, не припиняв роботи по вилову та заготівлі слимаків.

Завбачивши свого брата, їжака Сократа (названого так за любов до філософії), який часто задумливо сидів на лісовій галявині і споглядав природу, Овідій кидав йому: "І нащо ти марнуєш час? Працював би, зайнявся б чимось корисним, наприклад вирощував якусь зелень, чи заготовляв би деревину, або як я - слимаків. "Я намагаюсь осягнути сенс нашого буття, або, принаймні, окремі його прояви" - зазвичай відповідав Сократ. "Ти просто гаєш час. Усевишньому покровителю їжаків приємно, коли їжаки працюють і накопичують капітал. От у цьому сенс життя їжаків" - казав Овідій, та йшов далі вишукувати слимаків.

Минули роки...
Праправнук Овідія - Овідій V був власником значної суми грошей. Скільки себе пам'ятав, він ніколи не працював, а жив на капітали, накопичені предками. Овідій V ріс цинічним і безпринципним багатієм, що прагнув різних насолод. Його часто можна було побачити у веселій компанії пещених їжаків та надміру нафарбованих їжачих. Багато часу він проводив у їжачиному казино, іноді виходив покутити на яхті. "Головне - мати гроші. Вони дадуть владу." - таким було гасло Овідія V.

Сократ V, праправнук Сократа, розробляв програми навчання для учбових закладів Країни їжаків. Коли у нього був вільний час, він іноді міркував над трансформаціями їжачиного суспільства. "Прапрадідовий брат, зрештою, був непоганий чоловік - думав Сократ V - але дарма він домішував до аскетизму меркантилізм".

Осокор (с)